نکاتی برای استفاده و نگهداری از دریل های شارژی

نکاتی برای استفاده و نگهداری از دریل های شارژی، با ما در این مطلب نکاتی در مورداستفاده بهینه و نگهداری صحیح از دریل های شارژی را آموزش خواهید دید. اگر شما نیز قصد استفاده از این ابزار را دارید پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

نکاتی برای استفاده بهینه از دریل های شارژی

 1. ممکن است بخواهید پیچ هایی را با درجه های سفتی و سختی مختلف باز و بسته کنید. در این صورت سعی کنید از گشتاور مناسب استفاده کنید.
 2. باید توجه داشته باشید که هیچ موقع، دستگاه های شارژی را در زیر نور مستقیم آفتاب قرار ندهید.
 3. دقت داشته باشد که هیچ ابزار و وسایلی را بدون بررسی و یا مشاوره با کارشناس خریداری نکنید.
 4. سعی کنید قبل از خرید کمی وقت بگذارید. قطعا از این کار پشیمان نخواهید شد.
 5. در جابجایی های خارج از کارگاه برای حمل و نقل پیچ بند شارژی، از کیف مخصوص استفاده کنید. این کیف ها می توانند از ضربه خوردن و آسیب دیدن وسیله شما جلوگیری کنند. در بیشتر مواقع آن ها را به همراه دستگاه مورد نظر می توانید خریداری کنید.
 6. دقت کنید که از ریختن مایع هایی مانند آب، روغن و … بر روی پیچ بند شارژی، خودداری کنید. مخصوصا در خصوص موتور و منافذ آن بیشتر دقت داشته باشید. اگر این اتفاق افتاد، قبل از استفاده دوباره از دستگاه با سشوار، فشار باد، دستمال یا آفتاب آن را خشک کنید. ریختن چنین مایعاتی باعث اتصالی در دستگاه می شود.
 7. سعی کنید توانایی دستگاه را به طور دقیق بشناسید.
 8. از دستگاه بیش از حد توانش توقع نداشته باشید و کار نکشید.

نکاتی مهم برای نگهداری از دریل های شارژی

 1. دقت داشته باشید که هرگز برای باز و بستن پیچ از حالت دریل استفاده نکنید.
 2. برای کار کردن در ارتفاع، سعی کنید تا جای ممکن از مدل هایی استفاده کنید که در برابر پرت شدن ناگهانی و ضربه های شدید مقاوم هستند.
 3. از وارد کردن ضربه های شدید به دستگاه خود، شدیدا خودداری کنید.
 4. به وسیله هوای فشرده، کل دستگاه و به خصوص موتورآن را، در فاصله های زمانی مناسب و متفاوت، باد گیری کنید. در صورتی که کمپرسور در اطراف شما موجود نباشد، می توانید از پارچه یا فرچه نیز استفاده کنید.
 5. در برخی از این دستگاه ها، حالت چکش وجود دارد که این حالت برای سوراخ کاری های سنگین مورد استفاده قرار نمی گیرد.
 6. برای سوراخ کاری های سنگین از دریل های مخصوص و بتن کن استفاده کنید. این دستگاه ها مکانیسم مقاومی در برابر سوراخ کاری های سنگین در دیوار را دارند که به همین دلیل بسیار مناسب می باشند.
 7. حداکثر قطر مته مورد استفاده در دستگاه مورد نظر، یکی از مهم ترین پارامتر ها در تکنیکال دیتا است. اصولا حداکثر قطر مته مورد نیاز برای سه ماده چوب، فلز و بتن تعیین می شود.
 8. استفاده از مته با قطر بیش تر از مقدار پیشنهاد شده سازنده، باعث کوتاه شدن عمر دستگاه می شود.