نوسازی ساختمان ، در صنعت ساخت و ساز اصطلاح نوسازی به روند تغییرسازه ای فرسوده و قدیمی به وضعیتی خوب اطلاق می شود. در واقع نوسازی فرآیند بهبود و تجهیز مجدد است. نوسازی کمک می کند تا فضای بیشتری ایجاد شود، مصرف انرژی را کاهش می دهد و اینکه ساختمان را به آخرین و به روزترین استاندارد های فنی می رساند.

نوسازی برخلاف بازسازی شامل: سقف کاذب، کاغذدیواری، نصب پارتیشن و .. می باشد. همه این موارد یک انتخاب هوشمند و طبیعی برای پروژه نوسازی ساختمان است.


طراحی داخلی در نوسازی ساختمان


طراحی داخلی در نوسازی ساختمان ، تغییر در فضای داخلی ساختمان نیز از مراحل نوسازی ساختمان می باشد. این تغییر شامل: سقف کاذب، کاغذ دیواری، نورپردازی، دیوارپوش یا پارکت، نحوه چیدمان و ... می باشد. ایجاد سقف کاذب با نورپردازی های مناسب در زوایای مختلف به طراحی داخلی در نوسازی ساختمان، زیبایی منزلتان را دوچندان می کند. همچنین به کاربردن پارکت یا کف پوش های سرامیکی در صورت هماهنگی با سایر قسمت ها تاثیر مهمی در زیبایی و به روز شدن نوسازی ساختمان دارد. در همه این موارد به منظور صرفه جویی در هزینه نوسازی با مشاوران طراحی در این زمینه مشورت کنید.


نحوه بازسازی آشپزخانه


نحوه بازسازی آشپزخانه ، آشپزخانه یکی از مهم ترین فضاها و به نوعی قلب یک خانه است. از نمونه تغییرات در بازسازی آشپزخانه تعویض کابینت ها و کف پوش آشپزخانه است. نحوه بازسازی آشپزخانه با هماهنگی کابینت ها و کاشی ها متناسب با دکوراسیون انجام می شود. اگر بودجه کافی دارید می توانید ترکیبی از کابینت هایگلاس نیز استفاده کنید. اما می توان با رنگ کردن کابینت ها یا استفاده از روکش های چسبی طرحدار میزان هزینه را کاهش داد. استفاده از فضای خالی و نصب شلف های دیواری به منظور قرار دادن گلدان یا وسایل تزئینی یکی از روش های بازسازی آشپزخانه می باشد. تعویض صفحه رو کابینتی با انتخاب رنگ مکمل کابینت ها به زیباتر شدن آشپزخانه تان کمک زیادی می کند. همچنین استفاده از رنگ های سفید و نورپردازی در زیر کابینت ها آشپزخانه شما را خاص تر می کند. امروزه بسیاری از معماران، بازسازی آشپزخانه بدون اپن را پیشنهاد می کنند، زیرا فضای آشپزخانه بزرگتر و دلبازتر به نظر می رسد.


تفاوت نوسازی و بازسازی ساختمان


تفاوت نوسازی و بازسازی ساختمان ، همانطور که گفته شد بازسازی یک ساختمان به منظور ترمیم قسمت های آسیب دیده و محافظت از اسکلت سازه می باشد. در مقابل نوسازی جهت تغییر در فضای داخلی ساختمان در زمینه تغییر دکوراسیون می باشد. تغییرات ناشی از بازسازی می تواند در زمینه تخریب یک دیوار، پنجره، ایجاد یک اتاق یا فضایی جدید و مواردی از این قبیل باشد. در حالی که نوسازی ساختمان مواردی مانند: رنگ آمیزی، تغییر وسایلی مانند مبلمان و پرده، نحوه چیدمان و ... را شامل می شود.