تولیدی درب اتوماتیک

تولیدی درب اتوماتیک ، یکی از مهم ترین قسمت های هر ساختمانی درب آن است که نقش موثری در امنیت آن مکان دارد. در گذشته درب های ساختمان ها به صورت سنتی باز و بسته می شدند. با پیشرفت تکنولوژی درب های اتوماتیک وارد بازار شد و رقابت بین آنها افزایش یافت.

این درب ها در انواع مختلف تولید می شوند و در صورتی که به صورت استاندارد نصب شوند و اصول ایمنی در آنها رعایت شود، امنیت بالایی خواهند داشت. در بسیاری از موارد افراد برای اینکه امنیت بیشتری داشته باشند، ازدوربین یا دزدگیر هم در ساختمان خود استفاده می کنند.

انواع درب های اتوماتیک :


- درب اتوماتیک شیشه ای ( در ساختمان های مختلفی مانند بیمارستان ها، بانک ها، دانشگاه ها، هتل ها، رستوران، پاساژ، مراکز تفریحی و توریستی ، سازمان ها و ادارات دولتی و... کاربرد دارند.)
- درب اتوماتیک پارکینگ
-درب اتوماتیک ریلی (در ورودی انبار، کارخانجات، ادارات دولتی و در مکان هایی که رفت و آمد زیاد است، مورد استفاده قرار می گیرد.)
- درب های بیمارستانی

مزایای درب های اتوماتیک :


- راحت بودن باز و بسته کردن آنها (وجود سنسورها و حسگرهای چشمی باعث شده تا افراد بدون اینکه فعالیت اضافی داشته باشند، درب را باز و بسته کنند.)
- باز و بسته شدن درب های اتوماتیک بدون سر و صدا می باشد.
- ساختمان هایی که از درب های اتوماتیک استفاده می کنند، در مصرف انرژی و زمان صرفه جویی می کنند.
- استفاده از درب های اتوماتیک باعث می شود تا تمامی افراد (افراد معلول، سالمندان و کودکان) هم بتوانند به راحتی از این درب ها رفت وآمد کنند.
- وجود درب های اتوماتیک باعث می شود تا گردوخاک و آلودگی وارد محیط داخلی نشود. این امر در مکان های شلوغ و پر رفت و آمد حائز اهمیت می باشد.
- در برخی از موارد درب های اتوماتیک مانع روبه روی خود را تشخیص می دهند. این باعث می شود تا برخوردی با مانع صورت نگیرد.
- این درب ها قابلیت نصب در فضاهای کوچک را دارند.

معایب درب های اتوماتیک :


- برای نصب اولیه این درب ها باید از متخصصین این حوزه کمک گرفت.
- نگهداری و تولید درب های اتوماتیک هزینه بالایی دارند.
- این درب ها با استفاده از برق کار می کنند. زمانی که برق قطع باشد، باز و بسته نمی شوند. در برخی از موارد از باتری های اضطراری استفاده می کنند.
- برای تمیزکاری درب های اتوماتیک لازم است تا قطعات کوچک آن مثل فنرها و پیچ ها باز شوند و روغن کاری گردند. در غیر این صورت زنگ می زنند. به همین دلیل تمیزکاری این درب ها بسیار سخت است.