استفاده از میز و صندلی پلاستیکی چه مزایایی دارد؟

استفاده از میز و صندلی پلاستیکی چه مزایایی دارد؟، صندلی پلاستیکی یکی از محبوب ترین وسایل موجود از “جنس پلاستیک” به حساب می آید. همچنین میز پلاستیکی نیز از محبوبیت زیادی برخوردار است. در واقع این دو محصول در بازار به میزان زیادی به فروش می رسد. این نوع میزها را می توان به صورت اینترنتی نیز سفارش داد. این نوع خرید به دلیل شیوع ویروس کرونا بسیار مقرون به صرفه تر از خرید حضوری به حساب می آید. این دو نوع لوازم از مزایای زیادی برخوردار هستند. یکی از این فواید قیمت بسیار پایین آن ها است. این وسایل نسبت به میز و صندلی هایی از نوع چوب، فلز و غیره  قیمت کمتری دارند. در این مقاله با مزایای دیگر این وسایل آشنا می شوید.

میز و صندلی پلاستیکی چه فوایدی دارد؟

برخلاف تصور بسیاری از افراد میز و صندلی پلاستیکی از مزایای فراوانی برخوردار است. این میز و صندلی ها نسبت به میز و صندلی های چوبی و فلزی از وزن بسیار کمی برخوردار هستند. به همین دلیل نیز انتقال و جا به جایی آن ها بسیار راحت صورت می گیرد. در واقع در زمان های دلخواه به راحتی می توان آن را در جای مشخصی گذاشت. با این کار در زمان شما نیز صرفه جویی زیادی می شود. این میز و صندلی ها نسبت به صندلی های فلزی و چوبی ارزان تر است. برای ساخت میز و صندلی پلاستیکی نیازی به قطع درختان نیست. به صورت معمول این صندلی ها ضد آب هستند. در واق در مکان های با رطوبت بالا مانند آب باران آسیبی به آن ها وارد نمی گردد. این میز و صندلی ها در صورت افتادن به راحتی شکسته نمی شوند. علت محبوبیت بالای این میز و صندلی ها همین مزایا است. همچنین با این فواید تقاضا برای خرید این وسایل در بازار افزایش می یابد.

میز و صندلی پلاستیکی با چه جنس هایی ساخته می شود؟

نایلون یکی از رایج ترین جنس ها در ساخت این نوع میز و صندلی ها به حساب می آید. نایلون ها از چگالی بسیار بالایی برخوردار هستند. از نایلون در موارد مختلفی مانند ساخت ظرف های مختلف استفاده می شود. آکریلیک یکی دیگر از جنس های مورد استفاده در ساخت این صندلی ها است. با استفاده از ان ها میز و صندلی ها را می توان بسیار ضخیم ایجاد کرد. در واقع با وجود آن ها ضخامت را می توان به میزان زیادی افزایش داد. همچنین میز و صندلی ها را با استفاده از آکریلیک در رنگ های کدر و روشن می سازند. پلی اتیلن یکی دیگر از جنس های این میز و صندلی ها است. دامنه کاربرد زیادی پلی اتیلن ها دارند. از آن ها در موارد گوناگونی مانند بسته بندی مواد غذایی، قیف های گاز و غیره استفاده می شود. پلی پروپیلن نیز یکی دیگر از این جنس ها به حساب می آید. این جنس نسبت به پلی اتیلن از استحکام بیشتری برخوردار است.