آشنایی با نردبان، پرایمر نقاشی، لیسه و کاردک، کاور آسان پوش، سنباده و لباس کار، ابزارآلات و تجهیزات نقاشی ساختمان

آشنایی با نردبان، پرایمر نقاشی، لیسه و کاردک، کاور آسان پوش، سنباده و لباس کار، ابزارآلات و تجهیزات نقاشی ساختمان، در این مطلب می خواهیم شما را با تعداد دیگری از تجهیزات و ابزارآلات کاربردی در نقاشی ساختمان آشنا کنیم. لطفا تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

نردبان:

به منظور داشتن تسلط و در نتیجه ایجاد رنگ آمیزی بهتر، لازم است که نقاشان از برخی از سطوح به وسیله صندلی، پایه، چهار پایه یا نردبان بالا روند تا نتیجه دلخواه، حاصل گردد. اما بهترین روش برای اینجام این امر، استفاده از نردبان می باشد. نردبان های دو طرفه تلسکوپی، به آسانی در هر مکانی نگهداری شده و در بسیاری از موارد کاربرد خوبی دارند. بهتر است تعداد پله ها را طوری انتخاب کنید که در بلند ترین قسمت نردبان، دسترسی آسان به سقف محل مورد نظر داشته باشید.

پرایمر نقاشی ساختمان:

پرایمر، ماده ای است که به منظور آب بندی و محافظت از سطح مورد نظر برای نقاشی استفاده می شود. بعضی معتقدند که نقاشی روی پرایمر کار را سخت می کند اما به کار گیری پرایمر ها، امر بسیار مهمی در پروژه های خاص می باشد زیرا همه سطوح نیازمند پرایمر نمی باشند. استفاده کردن یا نکردن از پرایمر به چندین عامل بستگی دارد، مثلا سطحی که شما نقاشی می کنید (آیا لکه بدی روی سطح وجود دارد) و نوع رنگی که استفاده می کنید.

لیسه و کاردک:

در میان ابزار نقاشی ساختمان لیسه  ابزاری است که به منظور انجام بتونه کاری استفاده می شود. اینکه از کدام سایز لیسه استفاده نمایید بستگی به حجم بتونه مورد استفاده شما دارد. معمولا بعد از انجام رنگ آمیزی برای پاک کردن و از بین بردن رنگ های اضافه و ریخته شده، از کاردک استفاده می شود. به یاد داشته باشید به منظور تراشیدن رنگ‌های اضافه از روی سطوح شیشه‌ای، تیغ شیشه ای بهترین بازدهی را دارد و موجب جلوگیری از ایجاد خط و خش روی شیشه می گردد.

کاور آسان پوش:

برخی از وسایل و برخی از قسمت های محل مورد نظر، نباید رنگ شوند و باید کمی دور شوند تا آغشته به رنگ نشوند؛ برخی از این وسایل، بسیار بزرگ و سنگین بوده و اصلا قابل حمل یا جابجایی نیستند؛ برای این وسایل، از کاور های آسان پوش استفاده می کنیم تا کاملا پوشیده شوند. اگر از اسپری رنگ استفاده می کنید، می‌توانید با کاور آسان پوش، پوششی مثل دیوار درست کنید تا اجازه ندهید غبار رنگ به اطراف پرا کنده شود؛ همچنین می توانید برای قسمت های کوچک تر مثل دستگیره در و پنجره ها و لبه قرنیزها از نوار چسب (ماسکینگ تیپ) استفاده نمایید.

سنباده:

در هنگام رنگ آمیزی، اگر دیوار مورد نظر، از قبل رنگ شده باشد یا خوردگی و آسیب دیدگی داشته باشد، لازم است که با استفاده از سنباده، سطح آن کاملا صاف و یکدست گردد. به منظور ایجاد رنگ کاملا یکدست و با کیفیت، لازم است که قبل از انجام رنگ آمیزی، دیوار را سنباده کشیده و کاملا تمیز نمود تا سطحی صاف به دست آید.

لباس مناسب:

برای راحت بودن در هنگام نقاشی، اولین انتخاب یک نقاش باید لباس راحت و مناسب کار باشد؛ لباس راحت، لباسی است که تمام بدن را به طور کامل پوشانده و فرد در آن احساس راحتی داشته باشد. لباس های موجود در بازار انتخاب خوب و مناسبی هستند اما شما می توانید با یک شلوار بلند و پیراهن آستین دار کهنه هم این کار را انجام دهید.