آشنایی با اره های عمودبر صنعتی، نیمه صنعتی و نحوه کار کردن با آنها

آشنایی با اره های عمودبر صنعتی، نیمه صنعتی و نحوه کار کردن با آنها، می شود گفت اره های عمود بر، اصلی ترین ابزار برقی نجاری است. اره های عمود بر را می توان براساس کاربرد دو دسته تقسیم بندی کرد: نوع اول دارای دندانه های درشت و مخصوص برش زدن سطوح چوبی است و نوع دوم دارای دندانه های ریز و برای برش زدن سطوح سخت تر مانند پلکسی گلاس و صفحات فلزی به کار می رود. همچنین می توان آنها را به اره های عمود بر صنعتی و نیمه صنعتی تقسیم کرد. در این مقاله قصد داریم به معرفی انواع اره های عمو بر، معرفی انواع برند معتبر تولید کنند و راهنمای کار کردن با این دستگاه بپردازیم. با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد این دستگاه اطلاعات کسب کنید.

اره های عمود بر صنعتی

اره عمود بر صنعتی، دارای گیربکس فولادی و به دلیل وجود گیربکس فولادی می توان از آن در مدت زمان زیادی با حداکثر فشار کاری استفاده کرد.

اره های عمود بر نیمه صنعتی 

این مدل اره، برای کارهای نیمه تخصصی نجاری کاربرد دارد و از قدرت کمتری نسبت به مدل صنعتی برخوردار است.

معمولا اره های عمود بر دارای موتور مسی هستند که نیروی گشتاور آن ها به یک تیغه ی عمودی منتقل شده و آن را به بالا و پایین حرکت می دهد این تیغ اره به عمق کار چوب نفوذ کرده و آن را برش می دهد.

راهنمای کار با اره عمود بر

برای برش سطوح چوبی مختلف به وسیله ی عمود بر ابتدا باید نقشه یا الگوی مسیر حرکت تیغه را بر روی یک کاغذ رسم کرده و پس از این مرحله کاغذ را بر روی سطح کار بچسبانیم.

در مرحله ی بعدی باید تیغه و سرعت مناسب را به جهت انجام کار به بهترین نحو ممکن انتخاب کرده و کار را شروع کنیم.

دقت داشته باشید هرچه کار سخت تر باشد، باید سرعت اره کمتر انتخاب شود. برای شروع برش ابتدا سوراخی را برای رد شدن تیغه ایجاد و تیغه را از آن رد کنید و بعد دستگاه را روشن و شروع به برش نمایید.

برندهای برتر تولید کننده

برندهای مختلفی نسبت به تولید اره عمودبر اقدام نموده اند که برخی از معروف ترین آنها عبارتند از:

  • دیوالت
  • ماکیتا
  • بوش
  • متابو
  • میلواکی و …

جمع بندی

اره عمودبر ابزاری قدرتمند است که با آن می‌توانید طیف گسترده‌ای از انواع برش را ایجاد کنید. این اره برای بریدن برش‌های منحنی به‌خصوص روی تخته سه‌لا، نئوپان و چوب‌های نازک بسیار ایده‌آل است. با ما همراه باشید تا در ادامه با مهم‌ترین ویژگی‌هایی که هر اره عمودبری باید داشته باشد، آشنا شوید.

اره فارسی بر یکی دیگر از تجهیزاتی است که در صنعت از آن استفاده می شود.