مصالح مدرن چه مصالحی هستند و چه کاربردی در صنعت ساختمان سازی دارند

مصالح مدرن چه مصالحی هستند و چه کاربردی در صنعت ساختمان سازی دارند، مصالحی که در گذشته مورد استفاده قرار می گرفتند ویژگی ها و مزایای محدودی داشتند و به مروز زمان کیفیت اولیه خود را از دست داده و با فرسوده شدن منجر به کاهش عمر بنا می شدند. اما امروزه در حوزه ساخت و ساز مصالح جدیدی به بازار عرضه می شوند که با تنوع بسیار بالای خود به نیاز مشتریان پاسخ می دهند. با ما همراه باشید تا شما را با تعدادی از این مصالح آشنا کنیم. 

ادامه مطلب: مصالح مدرن چه مصالحی هستند و چه کاربردی در صنعت ساختمان سازی دارند

امروزه در ساخت ساختمان از چه مصالحی استفاده می کنند

امروزه در ساخت ساختمان از چه مصالحی استفاده می کنند، مصالح ساختمانی به متریال هایی گفته می شود که از آن ها در احداث و تولید سازه های مختلف استفاده می شود. در احداث یک بنا مصالح مختلفی به کار می روند که به صورت طبیعی یا مصنوعی و خام یا ترکیبی بوده و هر کدام دارای ویژگی های منحصر بفرد می باشند. آشنایی با این مصالح به منظور ترسیم نقشه های ساختمانی و اجرای آن ها ضروری است، از این رو فعالان حوزه ساخت و ساز باید به خوبی با مواد و مصالح ساختمانی آشنا باشند تا سازه ای مقاوم و با دوام احداث نمایند.

ادامه مطلب: امروزه در ساخت ساختمان از چه مصالحی استفاده می کنند

مواد و مصالح ساختمانی نوین، مصالحی برگرفته از علم و تکنولوژی

مواد و مصالح ساختمانی نوین، مصالحی برگرفته از علم و تکنولوژی، در دنیای مدرن امروز که مدام در حال تغییر و تحول است شاهد ساخت مصالح ساختمانی با استفاده از آخرین تکنولوژی های روز دنیا هستیم. مصالحی که هم اکنون در سراسر دنیا ساخته می شوند تابع علم و تکنولوژی هستند و از قابلیت ها و مزایایی برخوردارند که مصالح قدیمی فاقد آن می باشند. مصالح جدید همان مصالح قدیمی هستند که دستخوش تغییر و تحول شده اند. آنها نه تنها از نظر مواد تشکیل دهنده بلکه از نظر ظاهر و کاربرد نیز متفاوت گردیده اند. 

ادامه مطلب: مواد و مصالح ساختمانی نوین، مصالحی برگرفته از علم و تکنولوژی

چادر، گل و خاک رس، مصالح ساختمانی ابتدایی

چادر، گل و خاک رس، مصالح ساختمانی ابتدایی، مصالح ساختمانی هر ماده ای است که برای ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد که شامل چوب، سیمان، سنگ آهک، فلزات، آجر، بتون و رس می شود که جز پر مصرف ترین ها می باشند. انتخاب انواع این مصالح ساختمانی بستگی به هزینه ای که برای پروژه های ساختمانی تخمین زده می شود دارد. بسیاری از مواد طبیعی نظیر خاک رس، شن و ماسه، چوب، سنگ و حتی شاخ و برگ ها برای ساختن یک بنا بکار می روند. به غیر از مواد طبیعی، بسیاری از محصولات که ساخته دست انسان هستند، نیز در خانه سازی کاربرد دارند.

ادامه مطلب: چادر، گل و خاک رس، مصالح ساختمانی ابتدایی

سنگ، کاهگل، علف هرز، یخ و چوب، مصالح طبیعی که از آنها در ساختمان سازی استفاده می شود

سنگ، کاهگل، علف هرز، یخ و چوب، مصالح طبیعی که از آنها در ساختمان سازی استفاده می شود، مصالح ساختمانی بطور کلی به دو دسته ی طبیعی و مصنوعی طبقه بندی می شود. مواد طبیعی آنهایی هستند که فرآوری نشده اند و یا از حداقل میزان فرآوری بهره مند بوده اند نظیر الوار و شیشه ها. مواد مصنوعی پس از دستکاری های انسانی، مانند پلاستیک و رنگ های نفتی در محیط های صنعتی ساخته می شوند و در سازه بکار می روند. گل، سنگ و گیاهان فیبردار از جمله مواد اولیه ساده ای هستند که برای ساخت مواد انعطاف پذیر نظیر چادر، پارچه یا پوست به کار می روند. مردم در سراسر جهان این سه ماده اولیه را با یکدیگر برای ساخت خانه هایی مطابق با شرایط آب و هوایی منطقه بکار می برند.

ادامه مطلب: سنگ، کاهگل، علف هرز، یخ و چوب، مصالح طبیعی که از آنها در ساختمان سازی استفاده می شود