آشنایی با نردبان، پرایمر نقاشی، لیسه و کاردک، کاور آسان پوش، سنباده و لباس کار، ابزارآلات و تجهیزات نقاشی ساختمان

آشنایی با نردبان، پرایمر نقاشی، لیسه و کاردک، کاور آسان پوش، سنباده و لباس کار، ابزارآلات و تجهیزات نقاشی ساختمان، در این مطلب می خواهیم شما را با تعداد دیگری از تجهیزات و ابزارآلات کاربردی در نقاشی ساختمان آشنا کنیم. لطفا تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

ادامه مطلب آشنایی با نردبان، پرایمر نقاشی، لیسه و کاردک، کاور آسان پوش، سنباده و لباس کار، ابزارآلات و...

آشنایی با جرثقیل های مگنتی، برقی، بادی و تلسکوپی

آشنایی با جرثقیل های مگنتی، برقی، بادی و تلسکوپی، در این مطلب با ما همراه باشید تا شما را با جرثقیل های مگنتی، برقی، بادی و تلسکوپی بیشتر آشنا کنیم.

ادامه مطلب آشنایی با جرثقیل های مگنتی، برقی، بادی و تلسکوپی

ساختار و عملکرد تیفور چگونه است و در کجاها از آن استفاده می شود؟

ساختار و عملکرد تیفور چگونه است و در کجاها از آن استفاده می شود؟، کلیه تیفور ها، از ۳ قسمت مهم دستگاه تیفور، سیم بکسل و دسته تشکیل شده اند که دارای ۳ اهرم کشنده، اهرم حرکت عکس سیم بکسل و اهرم خلاص کننده نیز می باشند. در واقع نحوه کاره تیفور به این شکل است که در آغاز، تیفور از بخش تکیه گاه خود، به یک قسمت محکم همچون ستون، زمین، درخت یا… متصل شده و بعد از آن به صورتی که اهرم خلاص کننده در حالت خلاص می باشد، سیم بکسل از داخل دستگاه تیفور رد می شود و از یکسو به بار مدنظر وصل شده و از سوی دیگر کشیده شده تا سفت و محکم شود. حالا زمان آن است که اهرم خلاص در حالت فعال قرار بگیرد که در این حالت فک های قرار گرفته در تیفور وظیفه محکم نگه داشتن سیم بکسل را به عهده دارند. در این هنگام دسته به اهرم کشنده وصل می شود و ما دسته را عقب و جلو می کنیم تا سیم بکسل به طرف تیفور کشیده شود و بار حرکت کند. اگر بخواهیم بار را به جهت معکوس حرکت بدهیم، باید دسته را به اهرم عکس سیم بکسل وصل کنیم و باز هم آن را به جلو و عقب هدایت کنیم تا سیم بکسل به طرف تیفور کشیده شده و بار ما حرکت کند.

ادامه مطلب ساختار و عملکرد تیفور چگونه است و در کجاها از آن استفاده می شود؟

هوابرش چیست، مزایای استفاده از آن چیست و کدام پیک جوشکاری بهتر است؟

هوابرش چیست، مزایای استفاده از آن چیست و کدام پیک جوشکاری بهتر است؟، در این مقاله سعی شده است به تجهیزات هوا برش، پیک جوشکاری و دسته برش پرداخته شود. فرایند هوابرش، از روش های رایج و متداولی است که با استفاده از گاز و اکسیژن موجب برش و یا جوش انواع مختلف فلزات می شود. این روش، در سال ۱۹۰۳ توسط فرانسویان کشف شد. جالب است بدانید آن ها اولین بار برای ذوب کردن فلزی مانند فولاد، از اکسیژن خالص استفاده می کرند (بجای استفاده کردن از هوا). امروزه برای جوش دادن قطعاتی همچون لوله ها یا تعمیرات ساختمان ها از این روش جوش، به کمک ابزاری چون پیک جوشکاری یا گرمکن ها استفاده می شود.

ادامه مطلب هوابرش چیست، مزایای استفاده از آن چیست و کدام پیک جوشکاری بهتر است؟

در هنگام کار با تیفور به چه نکات ایمنی باید توجه کرد؟

در هنگام کار با تیفور به چه نکات ایمنی باید توجه کرد؟، تیرفور یا همان تیفور، ابزاری است که توسط نیروی کششی، بار را به راحتی جابجا می کند. تیفور به وسیله سیمون فاور در جنگ جهانی دوم، اختراع شد و احتمالا در آن موقع، آقای فاور نمی دانست که ابزار کاربردی که درست کرده، در هر مکان و هر شرایطی برای جابجایی بار، لازم بوده و استفاده می شود.

ادامه مطلب در هنگام کار با تیفور به چه نکات ایمنی باید توجه کرد؟